informace ze zákulisí vývoje

Blogy: nový vzhled a lištička

14. 8. 2017 14:51
Rubrika: Aktuálně | Štítky: blogy , olomouc2017

Tento týden, k příležitosti CSM Olomouc 2017, zveřejňujeme několik novinek. Jako první je tu nový vzhled pro blogy a sjednocující lišta signály.cz


Přesně před 5 lety na CSM ve Ždáře nad Sázavou jsme sputili responzivní design webu signály.cz. To znamená, že na mobilních telefonech uvidíte signály.cz pěkně přizpůsobené, s dostatečně velkým písmem a upraveným rozložením. Více čtěte v článku signály.cz mobilně!.

Bohužel, responzivní design byl vytvořen pouze pro web samotný, ale ne pro naše blogy. U nich je totiž třeba každý jednotlivý vzhled upravit a předělat.

V roce 2014 se povedlo přidělat jeden nový moderní vzhled - jménem sirup! A o tom jsme také psali. Nicméně všechny jiné blogy byly stále neresponzivní. Další posun nastal vloni, když jsme upravili redakční blogy. Nicméně uživatelské blogy stále strádaly.

Dnes spouštímě jeden nový vzled v 4 barevných variantách. Moderní & responzivní.


 

Navigační lišta pro signály.cz

Posledních pár let se na singály.cz ukazovalo vpravo vedle blogu černé logo signály.cz spolu s užitečnými odkazy pro sledování blogu, či napsání nového článku.

Nicméně, již tradičně, toto řešení nebylo vhodné pro mobilní telefony, kde pak překrývalo obsah. Také jsme zjistili, že uživatelé nevědí, že kliknutím na logo se dostanou na signály.cz.

Proto nově blogy mají nahoře lištu, kde je klasický odkaz na signály.cz, dále jsou zde užitečné odkazy pro správu blogu, a také zde vidíte, jestli jste přihlášeni.

Nová hlavička je samozřejmě responzivní a na mobilních zařízeních nezavazí.

 


Zrušení starých šablon

Z výše popsanách důvodů rušíme většinu starých šablon. Jejich život přes 8 let je opravdu velmi mnoho. Tyto šablony si už nově nemůžete nastavit, zatím vám ale blogy budou fungovat dále. Na začátku roku 2018 tyto šablony zrušíme úplně a pokud si do té doby šablonu nezměníte, vybereme vám jinou :-) Doufám, že do té doby budeme mít další nové šablony.

Zobrazeno 5603×

Komentáře

Jan Škrášek

@dromedar: je nejaka, ktera ti zvlaste lezi na srdci?

dromedar

@hrach Ne, to já jenom tak hejtuju.

Zobrazit 18 komentářů »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Autor blogu Grafická šablona Ondřej Válka