informace ze zákulisí vývoje

Nová nastavení soukromí

3. 3. 2010 18:43
Rubrika: Aktuálně | Štítky: signály.cz , soukromí , z jedné vlny

Už delší dobu se na signály.cz postupně objevují novinky ohledně nastavení soukromí. Základní funkce už jsou z větší části hotovy a rád bych Vám je představil.


Do samotného nastavení soukromí se dostanete přes levé menu – položka „profil, nastavení“ a následně odkaz „změnit nastavení soukromí“.

Pak už můžete vesele nastavovat pravidla, která nyní blíže popíši.

Viditelnost pro vyhledávače

Toto nastavení má pouze dvě možnosti – ano nebo ne. Mělo by Vás chránit před ukládáním Vašich zveřejněných údajů internetovými vyhledávači, nicméně není možné se na to plně spolehnout.

Informace o aktivitě

Možná jste si všimli, že na profilové stránce každého uživatele se v pravém sloupci nahoře zobrazují informace o poslední aktivitě, datu registrace, aktualizace profilu a počtu přihlášení. Nyní máte možnost tyto informace zpřístupnit jen určitému okruhu lidí, a to buď všem, přihlášeným uživatelům, autorizovaným uživatelům, svým přátelům nebo nikomu.

Velká profilová fotografie

Stejně jako u informací o aktivitě máte možnost omezit zobrazení velké profilové fotografie, kterou najdete na Vaší profilové stránce. Myslím si, že tuto možnost ocení hlavně autorizovaní uživatelé.

Věk

Podobně jak u dvou předchozích můžete povolit zobrazení svého věku pouze určité skupině lidí.

Další funkce ohledně nastavení soukromí (např. skrytí dalších informací na profilové stránce, zobrazení jména a příjmení atd.) se pravděpodobně budou v blízké době postupně objevovat. V komentářích se můžete zapojit s návrhem dalšího nastavení soukromí na signály.cz.

Zobrazeno 3153×

Komentáře

Evak

Uvítala bych, aby se dalo nastavit i to, kdo si může prohlížet moje fota. Už jsem se setkala s jejich zneužitím ze strany mých žáků. Děkuji.

ObiSkyWalker

paulo: Rádo se stalo :-)<br />
<br />
Eva: Fotogalerie je možné zaheslovat, pak se k nim dostanou pouze ti, kterým řekneš heslo. Jinak prozatím žádné další nastavení ohledně fotogalerií nechystám.

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Autor blogu Grafická šablona Ondřej Válka